01021 м. Київ, вул. Грушевського, 28/2, н/п 43
+38 (063) 021-69-31

Андрій Усач

Андрій Усач та "Злюки"

З проханням про допомогу учаснику АТО звернулись рівненські волонтери з благодійного фонду «Руєвит».
Боєць ЗСУ Андрій Усач, 1981 року народження, проживає в м. Березне, Рівненської області. З березня 2014 року пішов добровольцем захищати від посягань Росії схід України. Згодом вступив до лав ЗСУ та приймав участь у Антитеростичній операції на Сході України у складі 80-ї Львівської аеромобільної бригади.
17 липня 2014 року під час захисту Луганського аеропорту отримав множинні ураження верхніх та нижніх кінцівок, обличчя. 
Поранення найважчого ступеню: ампутація ноги, важке поранення руки, розірвана щелепа, нижньої кістки обличчя не було зовсім.
Лікувався у Львівському госпіталі, потрапив у програму надання допомоги від канадських лікарів-хірургів, які здійснили пластику обличчя.

29 вересня 2014 року — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Літом 2015 року за зібрані волонтерські кошти мав змогу поїхати до Польщі на протезування нижньої кінцівки. Проте коштів на повноцінне протезування не вистачило – є лише суглоб ступні, потрібен ще колінний суглоб вартістю 4 250 ЄВРО.

Має Дружину Світлану та доньок 8 та 11 років – Валерію та Анастасію…
Час від часу Андрій їздить на Схід до побратимів з волонтерами.
За словами волонтера Софії Гладюк: “Він там оживає, почуває себе потрібним”
Андрій залучений до роботи у приймальні ветеранської спілки учасників АТО при Березнівській РДА. Та повернення до повноцінного ритму житт
я стане можливим тільки після отримання повноцінного протезу ноги.
Необхідна сума для допомоги у протезуванні в рамках проекту “Добро жменями” 4 250 ЄВРО