01021 м. Київ, вул. Грушевського, 28/2, н/п 43
+38 (063) 021-69-31

Зустріч з ветеранами Афганської війни, бійцями АТО та волонтерами «Два покоління – дві війни»

Місяць лютий щедрий на героїчні дати. 15 лютого ми вшановуємо учасників бойових дій на території інших держав, а 20-го лютого – день пам’яті Героїв Небесної сотні. У ці дні ми віддаємо шану всім тим, хто з честю та гідністю виконав і виконує свій військовий обов’язок.

16-го лютого 2016 року учні та вчителі НВК №167 м. Києва вітали, у стінах навчального закладу  поважних гостей, людей, які не з чуток знають про такі поняття, як честь та відвага

  • Юрченка В.І., учасника бойових дій в Афганістані, десантно-штурмового батальйону 66 окремої мотострілкової бригади, старшину роти, учасника Миротворчої Місії ООН в Африці, учасника Майдану гідності, волонтера, за мужність і героїзм нагородженого Орденом Червоної Зірки, а за миротворчу місію ООН в Африці – медаллю за мир;
  • Пойду О. М., учасника бойових дій в Афганістані, командира взводу, лейтенанта, на Майдані Гідності був командиром 1-го взводу 8-ї Афганської сотні, організатора Громадського об’єднання 8-ї Афганської сотні для допомоги воїнам АТО;
  • Коваленка Г. П., учасника АТО, заступника командира роти, який на фронт пішов добровольцем;
  • Ковальчука П. І., учасника бойових дій в Афганістані, Майдану Гідності.

Також на зустрічі були присутні волонтери:

  • Тарасова Н. М., волонтер, керівник проекту «Добро жменями»;
  • Велиморська Т. В., голова Благодійного фонду «Дніпровська ініціатива», волонтер;
  • Іконнікова Т. А., волонтер.

Ще на один рік віддалилися від нас події в Афганістані на початку 80-х. Здавалося б – де Україна, і де – Афганістан? Де Київ, Черкаси, Львів, Харків чи Запоріжжя і – де Кабул, Мазарі-Шаріф, Саланг? Що там шукати нашим солдатам? Але вони діяли так, як мусили діяти. Вони продемонстрували вірність присязі, мужність, героїзм, та самопожертву заради бойових побратимів. Вони заклали ті бойові традиції, які були потрібні, коли треба було боронити Батьківщину. Під час  Помаранчевої  Революції, воїни-афганці були серед перших, хто вийшов для боротьби проти несправедливості. І коли була Революція Гідності – ніхто ніяких наказів не давав, але вони чітко визначили, що місія кожного з них – там: і безпеку маємо забезпечити, і від провокацій захистити, і не вдень, і не на сцені, а вночі, коли були розписані наряди.

Учнів не залишили байдужими  спогади гостей про службу в Афганістані та на сході України, про перший бій, про біль утрат бойових товаришів, з якими вони ділили армійське нехитре життя.

Тарасова Наталія Миколаївна подякувала присутнім гімназистам та вчителям за активну участь в акції «Добро жменями» (Всеукраїнський збір пластику). Кошти, виручені завдяки зібраним кришечкам, допомогли двом бійцям. А учні передали волонтерам ще 16 кг пластикових кришечок. Також на передову передано прапор України з побажаннями старшокласників та листи від малечі.

Щиро дякуємо Вам за незбориму силу духу, героїзм, за вистраждане та звершене. Ви завжди будете яскравим взірцем для українських патріотів.

Честь вам і слава, шановні ветерани Афганістану !

Честь вам і слава, шановні бійці АТО !

Честь і слава нашим волонтерам!

Слава Україні!

Джерело